Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно расширения полномочий органов местного самоуправления в сфере земельных отношений

Заключение к проекту закона Украины от 04.12.2014 № 1252
Дата рассмотрения: 11.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування у сфері земельних відносин" (реєстр. N 1252 від 04.12.2014 р.)

У проекті пропонується розширити повноваження органів місцевого самоврядування у сфері земельних відносин за рахунок обмеження відповідних повноважень органів виконавчої влади. Зокрема, пропонується надати сільським, селищними та міським радам право розпоряджатися землями державної власності, провадити зміну цільового призначення земельних ділянок приватної власності не тільки у межах населеного пункту, а й за його межами. Також у проекті коригуються повноваження у сфері земельних відносин обласних державних адміністрацій, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, інших органів виконавчої влади, уточнюється склад органів місцевого самоврядування, що уповноважені здійснювати самоврядний контроль. Відповідні зміни пропонується внести до Земельного кодексу України та законів України "Про місцеве самоврядування", "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)", "Про фермерське господарство" та "Про охорону земель". Метою проекту, як зазначено у Пояснювальній записці до нього, є розширення повноважень органів місцевого самоврядування з розпорядження земельними ділянками державної форми власності, у тому числі за межами населених пунктів "на засадах децентралізації, субсидіарності, повсюдності та посилення спроможності місцевого самоврядування".

Проаналізувавши проект, Головне управління вважає за необхідне висловити щодо нього наступні зауваження.

Опрос