Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно усовершенствования отдельных положений молодежной политики и образования молодежных центров)

Заключение к проекту закона Украины от 04.12.2014 № 1248
Дата рассмотрения: 23.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень молодіжної політики та утворення молодіжних центрів)" (реєстр. N 1248 від 04.12.2014 р.)

У поданому проекті закону пропонується визначити компетенцію центрального органу виконавчої влади у сфері молоді, фізичної культури та спорту, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо проведення державної політики у сфері становлення та розвитку молоді, врегулювати питання міжнародного співробітництва у сфері молоді, надати органам місцевого самоврядування можливість утворювати в межах власних (самоврядних) повноважень молодіжні центри. За для цього запропоновані відповідні зміни до законів України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", "Про місцеве самоврядування", "Про молодіжні та дитячі громадські організації".

Як зазначається у Пояснювальній записці до законопроекту, його прийняття дасть можливість поліпшити взаємодію молоді та держави. Активізувати громадські молодіжні ініціативи та посилити захист молоді.

Головне науково-експертне управління, розглянувши поданий законопроект, висловлює щодо нього такі міркування.

1. Звертаємо увагу, що засади державної молодіжної політики достатньою мірою визначені у відповідних законах України. Зокрема, у сфері освіти - в законах про освіту; у сфері фізичного виховання молоді - в Законі України "Про фізичну культуру і спорт"; у сфері функціонування молодіжних організацій - в Законі України "Про молодіжні та дитячі громадські організації"; у сфері реалізації права на працю - в Законі України "Про зайнятість населення" тощо. Тому, очевидно, є підстави вважати, що досягнення задекларованих у супровідних до законопроекту документах цілей має забезпечуватись шляхом виконання зазначених законодавчих актів.

Опрос