Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно гарантий социальной и правовой защиты военнослужащих, выполняющих задачи в условиях правового режима военного положения или во время осуществления антитеррористической операции, и членов их семей

Заключение к проекту закона Украины от 04.12.2014 № 1238
Дата рассмотрения: 11.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до доручення Верховної Ради України від 11 грудня 2014 року Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони розглянув на своєму засіданні поданий народними депутатами України Левченком Ю. В., Головком М. Й., Осуховським О. І., Іллєнком А. Ю., Марченком О. О., Бубликом Ю. В., Рудиком С. Я. проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гарантій соціального та правового захисту військовослужбовців, які виконують завдання в умовах правового режиму воєнного стану або під час здійснення антитерористичної операції, та членів їх сімей (реєстр. N 1238 від 04.12.2014 року).

Законопроектом пропонується внести зміни до низки законів України, якими надати додаткові соціальні гарантії військовослужбовцям, які виконують завдання в умовах правового режиму воєнного стану або під час здійснення антитерористичної операції.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України вважає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно повернути суб'єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

За висновком Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції у проекті акта не виявлено корупціогенних факторів і він відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Міністерством оборони України законопроект підтримується лише в частині внесення змін до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Народні депутати України - члени Комітету, обговоривши згаданий проект Закону, дійшли висновку, що запропоновані у ньому деякі законодавчі пропозиції на сьогоднішній день не є актуальними, оскільки вже реалізовані в раніше прийнятих законах і набули чинності (наприклад, зміни до статті 13 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" набули чинності у липні 2014 року, а зміни до статті 36 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з 1 січня 2015 року. Що стосується запропонованих змін до статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" стосовно виплати щомісячної винагороди за нормами і в порядку, що визначаються Кабінетом Міністрів України, військовослужбовцям, які беруть участь у бойових діях, то на вказану у законопроекті категорію військовослужбовців також поширюються закріплені у цій статті умови грошового забезпечення. Крім того, на думку Комітету, цей проект Закону потребуватиме додаткових коштів з державного бюджету, у зв'язку з чим його необхідно узгодити з Міністерством фінансів України.

Враховуючи зазначене, народні депутати України - члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду законопроекту у першому читанні повернути його суб'єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Опрос