Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О печатных средствах массовой информации (печати) в Украине" (относительно распространения продукции печатных средств массовой информации на государственном языке)

Заключение к проекту закона Украины от 04.12.2014 № 1237
Дата рассмотрения: 27.01.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" (щодо розповсюдження продукції друкованих засобів масової інформації державною мовою)" (реєстр. N 1237 від 04.12.2014 р.)

У законопроекті пропонується внести зімни до ст. 4 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", згідно з якими "друковані засоби масової інформації в Україні видаються державною мовою. Друковані засоби масової інформації в Україні можуть видаватися іншими мовами. При цьому сукупний тираж видання державною мовою має бути не меншим за сукупний тираж видання іншими мовами. Двомовні та багатомовні видання вважаються такими, що видаються іншими мовами".

Як зазначається в Пояснювальній записці, головним завданням законопроекту "є створення умов для розвитку державної мови, як консолідуючого чинника для держави".

Головне управління, проаналізувавши внесену законодавчу пропозицію, зазначає, що прийняття рішення щодо неї слід приймати з урахуванням конституційних приписів, за якими, з одного боку, "держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України", а, з другого боку, "в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської мови, інших мов національних меншин України" (ст. 10 Конституції України).

Одночасно зауважимо, що внесена законодавча пропозиція у пропонованому вигляді потребує, на нашу думку, додаткового обґрунтування з метою зняття застережень щодо того, чи вона:

обмежує права відповідних суб'єктів на "самостійне формування програми діяльності та вибір, споживачів вироблювальної продукції", що є одним з принципів підприємницької діяльності, визначених у ст. 5 Закону України "Про підприємництво" (принагідно слід зазначити, що відповідно до вимог ст. 6 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" "діяльність друкованих засобів масової інформації, спрямована на отримання прибутку, є підприємницькою діяльністю у цій сфері і здійснюється на основі цього Закону, Закону України "Про підприємництво" (ч. 2));

Опрос