Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно правового урегулирования работы общественных объединений и приведения нормативно-правовых актов к нормам действующего законодательства)

Заключение к проекту закона Украины от 04.12.2014 № 1232
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин на своєму засіданні 16 вересня 2015 р. розглянув проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо правового врегулювання роботи громадських об'єднань та приведення нормативно-правових актів до норм чинного законодавства)" (реєстр. N 1232 від 04.12.2014 р.), поданий народними депутатами України Бубликом Ю. В., Левченком Ю. В., Осуховським О. І., Іллєнком А. Ю., Головком М. Й., Марченком О. О.

Метою прийняття законодавчого акта є збереження структури всеукраїнських громадських організацій зареєстрованих до набрання чинності Закону України "Про громадські об'єднання" від 22 березня 2012 року N 4572-VI та оптимізація процесу реалізації громадянами свого права на звернення; спонукання органів державної влади і місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, оперативно реагувати на звернення громадян.

Законопроектом, зокрема, пропонується внести зміни до законів України "Про звернення громадян", "Про статус народного депутата України", "Про статус депутатів місцевих рад" замінивши слова "об'єднання громадян" словами "громадські об'єднання" у відповідності до Закону України "Про громадські об'єднання" від 22 березня 2012 року.

При обговоренні члени Комітети підтримали необхідність узгодження законодавчих термінів, але наголосили, що така робота має бути проведена комплексно до всього масиву законодавства з відповідним аналізом змістовної складової таких змін. Адже, наприклад, заміна терміну об'єднання громадян на громадські об'єднання в Законі України "Про звернення громадян" може зумовити звуження змісту права громадян на звернення, тому що громадяни позбавлятимуться права на звернення до політичних партій. В такому випадку потрібно не лише замінити один термін на інший, а додати до суб'єктів права на звернення політичні партії.

Також зверталась увага, що в Законі України "Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" щодо електронного звернення та електронної петиції" від 2 липня 2015 р., зокрема, в статті 231 було використано термін "громадське об'єднання". У цьому випадку йшлося про надання саме громадським об'єднанням права збирати підписи на підтримку електронних петицій.

Опрос