Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 20 Земельного кодекса Украины (относительно обеспечения использования земельных участков по целевому назначению)

Заключение к проекту закона Украины от 03.12.2014 № 1226
Дата рассмотрения: 13.01.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до статті 20 Земельного кодексу України (щодо забезпечення використання земельних ділянок за цільовим призначенням)" ( реєстр. N 1226 від 03.12.2014)

У проекті пропонується доповнити ст. 20 Земельного кодексу України положенням, відповідно до якого "громадянам, які набули права власності на земельні ділянки із земель державної або комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом, забороняється змінювати цільове призначення таких земельних ділянок протягом 5 років з дня набуття права власності на них". Основним завданням проекту, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, є усунення зловживань у сфері приватизації земель, забезпечення використання земельних ділянок за цільовим призначення.

Проаналізувавши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо нього наступні зауваження.

Проект не узгоджено з приписами Земельного кодексу України, які вже передбачають заборони на зміну цільового призначення земель, дія яких обмежена певним терміном. Зокрема, згідно з п. 15 розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України, до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2016 року, не допускається "зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власниками земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства". Слід узгодити проект з цим приписом.

Також звертаємо увагу на те, що категорична заборона на зміну цільового призначення відповідних земельних ділянок не дозволяє врахувати ситуації, які можуть виправдати швидку цільову переорієнтацію у використанні земельних ділянок потребами соціального та економічного розвитку. Законодавча практика між тим свідчить про необхідність такого врахування. Наприклад, пункт 15 розділу X Земельного кодексу України, встановивши заборону на зміну у певний період призначення відповідних земельних ділянок, як виняток допускає це робити з метою їх надання інвесторам - учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами.

Опрос