Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно назначения на должности заместителей руководителей органов государственной власти)

Заключение к проекту закона Украины от 03.12.2014 № 1224
Дата рассмотрения: 23.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо призначення на посади заступників керівників органів державної влади)" (реєстр. N 1224 від 03.12.2014 р.)

Головне науково-експертне управління розглянуло поданий законопроект, в якому до законів України "Про Кабінет Міністрів України" та "Про центральні органи виконавчої влади" пропонується низка змін, які стосуються процедури вирішення питань кадрових призначень у системі органів виконавчої влади.

За результатами розгляду поданого законопроекту Головне управління вважає за необхідне зазначити наступне:

1. У проекті пропонується: закріпити право міністрів, керівників інших центральних органів виконавчої влади самостійно призначати та звільняти своїх заступників, які за чинними положеннями закону призначаються на посади та звільняються Кабінетом Міністрів України за поданням Прем'єр-міністра України; повноваження призначати та звільняти керівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади та їх заступників покласти на їх безпосередніх керівників (керівників центральних органів виконавчої влади та керівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади відповідно) без обов'язку погоджувати їх кандидатури з міністром, який спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади (як це передбачено чинними положеннями закону). Головне управління вважає такий підхід виправданим і неодноразово висловлювало відповідну позицію під час розгляду законопроектів про внесення змін до законів України "Про Кабінет Міністрів України", "Про центральні органи виконавчої влади".

Можливість самостійного призначення керівниками державних органів своїх заступників відповідає принципам державного управління, зокрема принципам єдиноначальності та персональної відповідальності за роботу очолюваних органів, які передбачені як в теорії державного управління, так і в діючому законодавстві (стаття 2 Закону "Про центральні органи виконавчої влади"). Керівник органу, на якого покладається обов'язок організувати і забезпечити його безперешкодну роботу, виконання завдань і функцій державного органу, повинен, на наш погляд, мати право добору кадрів, прийняття їх на роботу та керівництва їх діяльністю, включаючи притягнення до дисциплінарної відповідальності (в контексті положень законопроекту йдеться про можливість звільнення з посад).

З огляду на наведене Головне управління не заперечує проти доцільності прийняття запропонованих новел.

З тих же міркувань Головне управління вважає питанням доцільності запропоновані у проекті новели щодо призначення на посади та звільнення з посад Керівником Секретаріату Кабінету Міністрів його першого заступника та заступників (на даний час вони призначаються та звільняються Кабінетом Міністрів України за поданням Прем'єр-міністра України) та інші приписи щодо організації діяльності урядового апарату.

2. Відповідно до чинного законодавства (статті 19 та 21 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади") призначення керівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади здійснюється за погодженнями з головами місцевих державних адміністрацій. У законопроекті пропонується вилучити приписи про необхідність такого погодження.

Опрос