Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно усиления уголовной ответственности за некоторые тяжкие и особо тяжкие преступления)

Заключение к проекту закона Украины от 03.12.2014 № 1219
Дата рассмотрения: 04.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення кримінальної відповідальності за деякі тяжкі та особливо тяжкі злочини) (реєстр. N 1219 від 03 грудня 2014 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя на засіданні 04 березня 2015 року (протокол N 12) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення кримінальної відповідальності за деякі тяжкі та особливо тяжкі злочини) (реєстр. N 1219 від 03 грудня 2014 року), поданий народними депутатами України Геращенком А. Ю., Єфремовою І. О., Котвіцьким І. О., Дзензерським Д. В., Величковичем М. Р., Тетеруком А. А., Княжицьким М. Л.

Відповідно до пояснювальної записки до законопроекту його метою є посилення відповідальності за вчинення деяких тяжких та особливо тяжких злочинів, зокрема, проти основ національної безпеки України, терористичного акту, бандитизму, умисного вбивства за обтяжуючих обставин, захоплення заручників, проти статевої свободи та статевої недоторканості особи, розбоїв, вимагання, злочинів, що спричинили загибель двох і більше осіб, а також інших злочинів, поєднаних з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, а також учинених у складі організованої групи чи злочинної організації.

Законопроектом пропонується внести зміни до п'яти статей Загальної частини Кримінального кодексу України, передбачивши підвищення максимального строку покарання у виді позбавлення волі з п'ятнадцяти років до двадцяти п'яти років (статті 63, 69, 71), а також щодо максимального строку покарання у виді позбавлення волі для неповнолітніх - до двадцяти років (статті 102 і 103).

Опрос