Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О выборах народных депутатов Украины" (относительно порядка проведения голосования в учреждениях исполнения наказаний или следственных изоляторах)

Заключение к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1214
Дата рассмотрения: 24.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо порядку проведення голосування в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах)" (до реєстр. N 1214 від 02.12.2014 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, в якому пропонуються зміни до статті 2 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон).

Суть запропонованих змін полягає у тому, щоб виборці, які на день проведення голосування перебувають в установі виконання покарання або у слідчому ізоляторі, мали право голосувати лише за кандидатів у загальнодержавному виборчому окрузі.

Необхідність таких новел обґрунтовується потребою запобігти "фальсифікації результатів голосування в одномандатному виборчому окрузі, у межах якого перебуває установа виконання покарань або слідчий ізолятор" (п. 2 пояснювальної записки).

З огляду на те, що поданий законопроект повністю відтворює положення законопроекту N 5072 від 12.09.2014 р., на який Головним управлінням раніше надавався висновок, вважаємо за доцільне повторити раніше висловлені міркування та зазначити наступне:

1. Відповідно до частини 10 статті 2 Закону "виборець, який проживає або на день проведення голосування на виборах депутатів перебуває на території іноземної держави, а також громадянин України, якому тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого такий виборець віднесений на підставі відомостей Державного реєстру виборців про його виборчу адресу, має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі...".

Наведений припис чинного Закону викликає сумнів з точки зору його відповідності Конституції України, зокрема, статті 70, яка не передбачає встановлених у чинному законі обмежень активного виборчого права.

Опрос