Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 16 Закона Украины "О государственных наградах Украины" (относительно лишения государственных наград)

Заключение к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1211
Дата рассмотрения: 14.01.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана на своєму засіданні 14 січня 2015 року (протокол засідання N 6) розглянув проект Закону України про внесення змін до статті 16 Закону України "Про державні нагороди України" (щодо позбавлення державних нагород) (реєстр. N 1211), поданий народними депутатами України О. Марченком, О. Осуховським, Ю. Левченком, Ю. Бубликом, А. Іллєнком, М. Головком.

Законопроектом пропонується розширити підстави для позбавлення нагороджених відповідних державних нагород, визначити ініціаторів порушення перед Президентом України питання щодо позбавлення державних відзнак та врегулювати процедуру позбавлення державних нагород шляхом внесення відповідних змін до статті 16 Закону України "Про державні нагороди України".

Зокрема, положеннями частини третьої статті 16 законопроекту передбачається, що підставами для позбавлення державних нагород є: вчинення посягання на територіальну цілісність та недоторканність України; публічне висловлювання на підтримку сепаратизму з метою відділення та приєднання території України до іншої держави; інші вчинки, що підривають авторитет України на міжнародній арені і не сумісні з високою державною нагородою.

Комітет Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції у своєму висновку щодо результатів здійснення антикорупційної експертизи зазначив, що у законопроекті не виявлено корупціогенних факторів, тобто законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку до даного законопроекту висловило низку зауважень, акцентуючи увагу, насамперед, що запропоновані проектом зміни, а саме підстави, за які пропонується позбавляти державних нагород, мають ознаки злочинів і повною мірою охоплюються чинними нормами Кримінального кодексу України.

Зауваження Управління також викликали положення частини 4 та 5 законопроекту щодо закріплення повноважень Комісії з державних нагород та геральдики на рівні закону, оскільки повноваження та завдання зазначеної Комісії визначені в Положенні про Комісію державних нагород та геральдики, затвердженому Указом Президента України від 31 грудня 2011 року N 1211/2011, та яка згідно статті 13 Закону України "Про державні нагороди України" є дорадчим органом при Президентові України і працює на громадських засадах. Тому, на думку Управління, недоцільно вміщувати в проекті закону положення, які стосуються повноважень зазначеної Комісії та містяться в Положенні про Комісію державних нагород та геральдики.

Опрос