Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственной службе" (относительно обязательного владения украинским языком должностными и служебными лицами органов государственной власти)

Заключение к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1201
Дата рассмотрения: 04.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про державну службу" (щодо обов'язкового володіння українською мовою посадовими та службовими особами органів державної влади) (реєстр. N 1201 від 02 грудня 2014 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя на своєму засіданні 04 лютого 2015 року (протокол N 9) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну службу" (щодо обов'язкового володіння українською мовою посадовими та службовими особами органів державної влади) (реєстр. N 1201 від 02 грудня 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Головком М. Й. та іншими.

Згідно з пояснювальною запискою метою Законопроекту є забезпечення безумовного виконання конституційної норми про всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України, неухильне додержання Конституції України посадовими та службовими особами органів державної влади під час виконання ними службових обов'язків. Для досягнення поставленої мети Законопроектом пропонується внести зміни до статей 3, 4, 10 та 12 Закону України "Про державну службу", що передбачають: обов'язкове володіння посадовими та службовими особами органів державної влади українською мовою на рівні, необхідному для виконання ними їхніх посадових і професійних обов'язків; зобов'язання складати іспит з української мови для підтвердження рівня володіння нею, необхідного для виконання ними службових обов'язків; недопущення публічних проявів зневаги до української мови, знущання чи глуму над нею, а також її дискредитації.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

Опрос