Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный процессуальный кодекс Украины (относительно приведения в соответствие законодательства с нормами Уголовного кодекса Украины касательно продления, изменения или прекращения применения принудительных мер медицинского характера)

Заключение к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1200
Дата рассмотрения: 16.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо приведення у відповідність законодавства до норм Кримінального кодексу України стосовно продовження, зміни або припинення застосування примусових заходів медичного характеру)"

Метою законопроекту, як це зазначається у Пояснювальній записці до нього, є приведення статті 514 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) у відповідність до положень статті 95 Кримінального кодексу України (далі - КК України) у частині врегулювання порядку продовження, зміни або припинення застосування примусових заходів медичного характеру.

Зокрема, у чинній редакції статті 95 КК України зазначено, що продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється за заявою представника психіатричного закладу. Аналогічний припис міститься також і у частині п'ятій статті 12 Закону України "Про психіатричну допомогу". Новий же КПК України у даному контексті оперує таким поняттям, як "подання представника медичного закладу" (див. частину третю статті 514 КПК України).

З огляду на це у проекті пропонується внести до статті 514 КПК України зміни, якими термін "подання" у всіх відмінках замінюється терміном "заява".

Проаналізувавши законопроект, Головне науково-експертне управління погоджується з даною законодавчою ініціативою і зазначає, що ухвалення запропонованих проектом змін усуне неузгодженості між положеннями статті 514 КПК України та статті 95 КК України у питаннях продовження, зміни або припинення застосування примусових заходів медичного характеру, що позитивно вплине на практичне застосування цих норм.

Опрос