Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Основы законодательства Украины о здравоохранении " (относительно защиты врачебной тайны)

Заключение к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1193
Дата рассмотрения: 19.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" (щодо захисту лікарської таємниці)" (реєстр. N 1193 від 02.12.2014 р.)

У законопроекті пропонується шляхом внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я визначити термін "лікарська таємниця", а також встановити дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконне розголошення лікарської таємниці.

Необхідність прийняття цього законопроекту в Пояснювальній записці обґрунтовується потребою "належного регулювання суспільних відносин у сфері захисту лікарської таємниці".

Головне науково-експертне управління, розглянувши законопроект, не підтримує його прийняття, оскільки порушене в ньому питання захисту лікарської таємниці вже достатньою мірою врегульоване в чинному законодавстві України.

1. Пропозиція доповнити Основи законодавства України про охорону здоров'я (далі - Основи) визначенням терміну "лікарська таємниця" виглядає дещо штучною, оскільки відповідне визначення вже міститься у статті 40 Основ, за змістом якої до лікарської таємниці відноситься інформація про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, яка стала відомою медичним працівникам та іншим особам у зв'язку з виконанням професійних або службових обов'язків. Тому потреби у визначенні відповідного терміну, на думку Головного управління, немає.

Опрос