Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины относительно установления ответственности за преступления против военнослужащих Государственной пограничной службы Украины, Вооруженных Сил Украины, Национальной гвардии Украины, Службы безопасности Украины, Службы внешней разведки Украины, Управления Государственной Охраны Украины

Заключение к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1174
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за злочини проти військовослужбовців Державної прикордонної служби, Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Управління державної охорони України" (реєстр. N 1174), поданий народними депутатами України Фріз І. В., Кожем'якіним А. А.

Законопроект, як це зазначено у Пояснювальній записці до нього, розроблений у зв'язку з необхідністю захисту Конституційних прав військовослужбовців Державної прикордонної служби України, Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління Державної охорони України, а також їх родичів під час виконання такими військовослужбовцями службових обов'язків. Цей захист реалізується шляхом включення до статей 347, 348 та 349 Кримінального кодексу України санкцій за посягання на такі права в умовах ведення антитерористичної операції та/або бойових дій.

Проаналізувавши зазначений законопроект народні депутати України - члени Комітету зазначили, що прийняття цього законопроекту посилить захист військовослужбовців та їх близьких родичів від протиправних дій з боку розвідувально-диверсійних груп іноземних держав, терористичних груп, незаконних військових чи збройних формувань та екстремістських елементів.

Таким чином, Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду на пленарному засіданні у першому читанні прийняти законопроект за основу.

Опрос