Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно развития животноводческой отрасли агропромышленного комплекса)

Заключение к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1171
Дата рассмотрения: 24.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо розвитку тваринницької галузі агропромислового комплексу)" (реєстр. N 1171 від 02.12.2014 р.)

У законопроекті пропонується внести зміни до законів України "Про сільськогосподарський перепис" та "Про державну підтримку сільського господарства України", метою яких є запровадження такої організаційної форми господарювання у сільськогосподарській сфері, як "центри заготівлі молока" та стимулювання їх розвитку за допомогою державної підтримки. З цією метою у законопроекті пропонується уточнити поняття "виробники сільськогосподарської продукції", що міститься у Законі України "Про сільськогосподарський перепис" та передбачити відшкодування вартості будівництва та реконструкції центрів заготівлі молока з номінальною кількістю корів не менше 200 голів.

Проаналізувавши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо нього наступні зауваження.

У Пояснювальній записці до законопроекту наголошується на тому, що він передбачає "введення до правової бази" нового поняття "центр заготівлі молока". З цього приводу слід зазначити, що ключові, базові поняття у сфері виробництва молока та молочної продукції визначаються Законом України "Про молоко та молочні продукти" (стаття 1), в якому має бути передбачено запровадження нових організаційних форм сільськогосподарської діяльності у сфері виробництва молока та визначено поняття та правовий статус "центрів заготівлі молока". Проте у проекті відсутні пропозиції щодо внесення відповідних змін до Закону України "Про молоко та молочні продукти".

У зв'язку з цим не можна погодитися також із запропонованим уточненням визначення поняття "виробники сільськогосподарської продукції", яке міститься у статті 1 Закону України "Про сільськогосподарський перепис", який не призначений для регулювання відповідних суспільних відносин. Річ у тому, що зазначене визначення базується на узагальнених характеристиках виробників сільськогосподарської продукції, і його доповнення не визначеним колом "осіб", "які через центри заготівлі молока проводять діяльність з доїння корів, первинної обробки молока сирого і тимчасового зберігання молочної сировини, з подальшим постачанням молочної сировини молокопереробним підприємствам", не відповідає загальному принципу його побудови, згідно з яким конкретизація складу виробників сільськогосподарської продукції пов'язується з "діяльністю, передбаченою класифікацією видів економічної діяльності". Управління вважає, що саме до цієї класифікації, за умови належної аргументації, може бути запропоноване включення у статусі виробників сільськогосподарської продукції "центрів заготівлі молока", без офіційного визнання яких такими виробниками передчасно ставити питання про поширення на центри заготівлі молока дії Закону України "Про державну підтримку сільського господарства".

Опрос