Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно развития животноводческой отрасли агропромышленного комплекса)

Заключение к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1171
Дата рассмотрения: 24.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо розвитку тваринницької галузі агропромислового комплексу)" (реєстр. N 1171 від 02.12.2014 р.)

У законопроекті пропонується внести зміни до законів України "Про сільськогосподарський перепис" та "Про державну підтримку сільського господарства України", метою яких є запровадження такої організаційної форми господарювання у сільськогосподарській сфері, як "центри заготівлі молока" та стимулювання їх розвитку за допомогою державної підтримки. З цією метою у законопроекті пропонується уточнити поняття "виробники сільськогосподарської продукції", що міститься у Законі України "Про сільськогосподарський перепис" та передбачити відшкодування вартості будівництва та реконструкції центрів заготівлі молока з номінальною кількістю корів не менше 200 голів.

Проаналізувавши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо нього наступні зауваження.

У Пояснювальній записці до законопроекту наголошується на тому, що він передбачає "введення до правової бази" нового поняття "центр заготівлі молока". З цього приводу слід зазначити, що ключові, базові поняття у сфері виробництва молока та молочної продукції визначаються Законом України "Про молоко та молочні продукти" (стаття 1), в якому має бути передбачено запровадження нових організаційних форм сільськогосподарської діяльності у сфері виробництва молока та визначено поняття та правовий статус "центрів заготівлі молока". Проте у проекті відсутні пропозиції щодо внесення відповідних змін до Закону України "Про молоко та молочні продукти".

Опрос