Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в Закон Украины "О реабилитации жертв политических репрессий на Украине" и некоторые другие законы Украины относительно упорядочения выплат жертвам политических репрессий

Заключение к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1170
Дата рассмотрения: 11.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин на своєму засіданні 11 лютого 2015 р. розглянув проект Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні" та деяких інших законів України щодо впорядкування виплат жертвам політичних репресій" (реєстр. N 1170 від 02.12.2014 р.), поданий народним депутатом України Шухевичем Ю. Р.

Згідно з Пояснювальною запискою цей законопроект розроблено з метою скасування неконституційного обмеження прав реабілітованих українських громадян щодо виплати їм часткової грошової компенсації за незаконне ув'язнення. Крім того, завданням законопроекту є законодавчо встановити уніфіковані підходи при призначенні та виплаті підвищень до пенсій жертвам політичних репресій.

В ході обговорення члени Комітету відзначили, що на цей час реабілітовані є однією з найбільш соціально незахищених категорій осіб. Розміри грошових компенсацій і підвищення пенсій або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги їм наразі визначені підзаконними нормативними актами та є вкрай мізерними, що не може бути співмірним із тими стражданнями і утисками, які довелося пережити жертвам політичних репресій.

Опрос