Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в действующее законодательство Украины относительно прав граждан в борьбе с коррупцией и злоупотреблением властью

Заключение к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1165
Дата рассмотрения: 04.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянутий поданий народними депутатами України Тимошенко Ю. В., Соболєвим С. В. та іншими проект Закону України "Про внесення змін до чинного законодавства України щодо прав громадян в боротьбі з корупцією та зловживанням владою" (реєстр. N 1165).

Законопроект розроблено, щоб впровадити в кримінальне процесуальне право України інститут приватного кримінального переслідування корупційних діянь із метою одержання державою реальної допомоги громадянського суспільства в протидії корупції.

Для цього пропонується внести зміни до Кримінального процесуального та Кримінального кодексів України й Закону України "Про судовий збір".

Так, у Кримінальному процесуальному кодексі вводиться поняття "приватний обвинувач" (Кодекс доповнюється новими статтями 41-1, 41-2), "кримінальний позов", "обвинувальна заява" (статті 293-1 та 293-2).

У новій статті 41-3 КПК України автори наводять перелік злочинів, за вчинення яких допускається приватне кримінальне переслідування. Це, насамперед, за вчинення зловживання владою, службовим становищем, службове підроблення, провокація підкупу тощо.

Змінами, запропонованими у законопроекті, автори також наділяють приватного обвинувача правом звернутися до суду із клопотанням про відсторонення особи від посади (зміни до статті 155 КПК України; звернутись до слідчого судді або суду з клопотанням про арешт майна (зміни до статті 171); з клопотанням про проведення обшуку (зміни до статті 234).

Новою редакцією статті 359 Кримінального кодексу України, а також відповідними змінами до статті 87 КПК України автори законопроекту пропонують запровадити спеціальний вид звільнення від кримінальної відповідальності за злочин, передбачений у цій статті, за умови, що отримана в результаті передбачених цією статтею діянь інформація:

Опрос