Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Гражданский процессуальный кодекс Украины относительно срока действия судебного решения

Заключение к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1160
Дата рассмотрения: 12.01.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України" (реєстр. N 1160 від 02.12.2014 року), внесений народним депутатом України С. В. Власенком

У проекті пропонується внести до частини першої статті 356 Цивільного процесуального кодексу України зміни, згідно з якими з одного року до трьох збільшується строк ухвалення судового рішення, яким підтверджується неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах, на яке посилається заявник як на підставу перегляду "свого" судового рішення Верховним Судом України. На думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, це "надасть можливість сторонам цивільного процесу більш якісно використати надане право на оскарження рішень".

Розглянувши проект, Головне управління звертає увагу на те, що його прийняття може мати певні негативні наслідки для стабільності регулювання відповідних суспільних відносин. Річ у тому, що в цьому разі судові рішення, якими вирішені спори їх учасників, можуть бути скасовані протягом трьох років після ухвалення, внаслідок чого умови регулювання вказаних відносин можуть бути істотно змінені. Крім цього, на думку управління, запропоновані у проекті зміни (якщо буде визнана необхідність їх прийняття) доцільно вносити не лише до ЦПК України, а й до аналогічних за змістом статей Господарського процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України.

Узагальнюючий висновок: за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно повернути суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос