Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (в связи со внедрением института присяжных исполнителей)

Заключение к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1156
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (у зв'язку із запровадженням інституту присяжних виконавців) (реєстр. N 1156 від 2 грудня 2014 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 08 квітня 2015 року (протокол N 15) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (у зв'язку із запровадженням інституту присяжних виконавців) (реєстр. N 1156 від 02 грудня 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Мірошниченком Ю. Р.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою віднесення діяльності присяжних виконавців до незалежної професійної діяльності самозайнятих осіб.

Для досягнення мети автором пропонується внести доповнення до підпункту 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, поширивши дію цієї норми на діяльність присяжних виконавців.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України (частина п'ята статті 124), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

Опрос