Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О присяжных исполнителях

Заключение к проекту закона Украины от 02.12.2014 № 1155
Дата рассмотрения: 06.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про присяжних виконавців" (реєстр. N 1155 від 02.12.2014 р.), внесений народним депутатом України Ю. Р. Мірошниченком

У проекті з метою підвищення рівня виконання судових рішень пропонується запровадити інститут присяжних виконавців, що діятимуть поряд із органами державної виконавчої служби. Це створить для стягувачів можливість самостійного обрання особи, яка здійснюватиме відновлення їхніх порушених прав після прийняття відповідного рішення судом чи іншим уповноваженим органом.

В цілому управління підтримує вказану законодавчу пропозицію, оскільки її реалізація може сприяти більш ефективному виконанню судових рішень. Разом з тим вважаємо за доцільне висловити щодо окремих положень законопроекту наступні зауваження та пропозиції.

1. Введення інституту присяжних виконавців фактично означає створення в Україні змішаної системи виконання судових рішень за допомогою як державних, так і недержавних виконавців. Зазначимо, що створення такої системи вимагає не лише прийняття законопроекту "Про присяжних виконавців", але й внесення відповідних змін до Закону України "Про виконавче провадження", що не враховано у проекті. Зокрема, зміни мають бути внесені до ст. 2 цього Закону, де визначається, які саме органи (крім державної виконавчої служби) мають право виконувати судові рішення. Крім цього, до Закону України "Про виконавче провадження" необхідно внести зміни, які стосуються врегулювання питань передачі виконавчого провадження від державного виконавця до присяжного і навпаки (зокрема, умов такої передачі та її документарного оформлення), у разі, якщо стягувач прийме рішення про зміну особи, що виконує судове рішення, або у випадках, передбачених частиною 4 ст. 17 проекту та деякими його іншими положеннями.

Вважаємо також, що Закон України "Про виконавче провадження" має бути доповнений також положеннями про збереження державними виконавцями професійної таємниці (ст. 4 проекту), оскільки відповідний обов'язок має бути загальним як для присяжних виконавців, так і для державних.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос