Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно отмены электронного администрирования налога на добавленную стоимость

Заключение к проекту закона Украины от 01.12.2014 № 1141
Дата рассмотрения: 17.12.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні 12 грудня 2014 року (Протокол N3) розглянув проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування електронного адміністрування податку на додану вартість" (реєстр. N 1141), поданий народними депутатами України Продан О. П., Бєльковою О. В., Галасюком В. В., Агафоновою Н. В., Журжієм А. В., Кужель О. В., Кіршом О. В., Южаніною Н. П., Кацер-Бучківською Н. В.

Законопроектом пропонується скасувати систему електронного адміністрування податку на додану вартість. У зв'язку з цим внесено зміни до Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України" (від 31.07.2014 р. N 1621) та Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування інвестиційної діяльності" (від 07.10.2014 р. N 1690).

Згідно з Пояснювальною запискою до законопроекту запроваджена з 1 січня 2015 року система електронного адміністрування ПДВ призведе до постійного відволікання обігових коштів у суб'єктів господарювання, що в умовах економічної нестабільності може призвести до їх банкрутства. Реалізація у суб'єктів господарювання механізму електронного адміністрування ПДВ потребуватиме значних додаткових трудових і технічних ресурсів з метою постійного моніторингу операцій в системі електронного адміністрування. Порівняно з діючим механізмом реєстрації податкових накладних, кількість податкових накладних, які будуть задіяні в системі електронного адміністрування ПДВ значно збільшить навантаження в роботі електронних систем. Відсутність технічного тестування можливостей електронних систем для забезпечення функціонування системи електронного адміністрування може призвести до ймовірних зупинок чи збоїв в електронній системі. Враховуючи це, а також що ця система буде повністю базуватися з використанням мережі Інтернет, то будь-які зупинки чи збої в роботі цих систем призведуть до дестабілізації роботи підприємства, безпідставного застосування до платника податків штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, несвоєчасної сплати податку до бюджету.

Народними депутатами України - членами Комітету під час обговорення законопроекту на засіданні Комітету висловлено ряд зауважень до встановленої системи електронного адміністрування податку на додану вартість та необхідності на даному етапі скасувати цю систему. Зокрема, зазначено, що система електронного адміністрування ПДВ не передбачає перенесення залишків податку на додану вартість, що заявлені платниками податку до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року; порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунків коригування до податкових накладних, не охоплює ряд документів, які є підставою для нарахування податкового кредиту без отримання податкової накладної.

З іншого боку народні депутати України - члени Комітету зазначили про необхідність вдосконалення адміністрування податку на додану вартість з метою забезпечення ефективного і якісного контролю нарахування, сплати та відшкодування податку на додану вартість, ліквідації "податкових ям" та схем мінімізації, створених окремими платниками податків. З цією метою було запропоновано створити в Комітеті робочу групу із числа народних депутатів України - членів Комітету, представників Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України та громадськості.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос