Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Земельный кодекс Украины (относительно изменения порядка распоряжения землями государственной собственности)

Заключение к проекту закона Украины от 01.12.2014 № 1139
Дата рассмотрения: 04.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо зміни порядку розпорядження землями державної власності" (реєстр. N 1139 від 01.12.2014 р.)

У законопроекті пропонується уточнити склад органів виконавчої влади, через які держава набуває і реалізує право державної власності на землю, та коригуються повноваження цих органів з питань розпорядження землями державної власності. Відповідні зміни пропонується внести до Земельного кодексу України (ЗК України).

Головне управління, проаналізувавши проект, вважає за доцільне зазначити наступне.

1. На думку управління, відсутні підстави для внесення змін до пункту "а" частини першої ст. 15-1 ЗК України, за якими центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, позбавляється повноважень щодо "внесення ним в установленому порядку пропозицій щодо розпорядження землями державної та комунальної власності" (підпункт 1 пункту 1 розділу I проекту). Вважаємо, що даного роду повноваження узгоджується зі статусом зазначеного органу і мають бути за ним збережені незалежно від позбавлення його повноважень з розпорядження землями державної власності, як це пропонується у проекті (підпункт 2 пункту 1 розділу I проекту).

2. У новій редакції частини другої ст. 84 ЗК України, в якій робиться спроба конкретизувати склад органів виконавчої влади, що від імені держави набувають і реалізують право державної власності на землю, не враховано, що певні повноваження з розпорядження землями державної власності мають також державні органи приватизації (ст. 17-1 ЗК України).

3. У змінах до статті 122 ЗК України, за якими з неї вилучається частина четверта, не враховано, що на цю частину робиться посилання не тільки у частині третій цієї статті, а й у частинах 5 та 6, до яких відповідні зміни не запропоновані.

Опрос