Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Конституционном Суде Украины" (относительно обеспечения реализации статьи 152 Конституции Украины в части признания неконституционными действий органа власти)

Заключение к проекту закона Украины от 01.12.2014 № 1138
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України від 9 грудня 2014 року Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Конституційний Суд України" (щодо забезпечення реалізації статті 152 Конституції України у частині визнання неконституційними дій органу влади) (реєстр. N 1138 від 01 грудня 2014 року), поданий народним депутатом України Дерев'янко Ю. Б. (далі - Законопроект).

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою визначення порядку реалізації статті 152 Конституції України та визнання неконституційними дій (діяльності чи бездіяльності) конституційних органів державної влади України, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування.

Для досягнення мети автором пропонується внести зміни до статей 39, 42, 61, 65, 71 - 74, 78, 79, 81 Закону України "Про Конституційний Суд України", а також доповнити цей Закон новою главою 19, якою визначити порядок здійснення конституційного провадження у справі щодо конституційності дій органу влади, зміст відповідного рішення Конституційного Суду України, а також порядок його виконання.

Розглядаючи Законопроект, Комітет з питань правової політики та правосуддя виходить з того, що розгляд Конституційним Судом України справ про визнання неконституційними дій органу влади не передбачений конституційними нормами, а тому включення до Закону України "Про Конституційний Суд України" положень, які передбачають такий розгляд, не відповідає статтям 147, 150 та 151 Конституції України.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку вказує на невідповідність Законопроекту положенням Конституції України (наділення Конституційного Суду України повноваженнями щодо визнання "неконституційними" дій органу влади можливе лише після внесення відповідних змін до Конституції України) та вважає, що за результатами розгляду в першому читанні Законопроект доцільно відхилити.

Опрос