Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об огнестрельном оружии гражданского назначения

Заключение к проекту закона Украины от 01.12.2014 № 1135
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про вогнепальну зброю цивільного призначення" (реєстр. N 1135 від 01 грудня 2014 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя на засіданні 18 березня 2015 року (протокол N 14) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про вогнепальну зброю цивільного призначення (реєстр. N 1135 від 01 грудня 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Капліним С. М.

Згідно з Пояснювальною запискою метою Законопроекту є скасування існуючої дозвільної системи щодо набуття вогнепальної зброї цивільного призначення, надання громадянам можливості вільно застосовувати належну їм зброю для самозахисту, спорту та мисливства, носити та транспортувати належну їм зброю. Для досягнення поставленої мети Законопроектом пропонується врегулювати правовідносини, що виникають з обігу вогнепальної зброї цивільного призначення та бойових припасів до неї, які можуть знаходитись у власності фізичних та юридичних осіб в Україні. Передбачається порядок набуття вогнепальної зброї цивільного призначення через спеціалізовані магазини, створення державного реєстру прав на цивільну зброю, що ведеться Міністерством юстиції України. Доступ до цього реєстру пропонується надати суб'єктам господарювання, які здійснюють продаж вогнепальної зброї та вносять до нього відомості про обіг зброї. Законопроект містить характеристику права на зброю та засади його здійснення, а також обов'язки власника зброї.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

Опрос