Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании утратившим силу Закона Украины "О всеукраинском референдуме"

Заключение к проекту закона Украины от 01.12.2014 № 1133-1
Дата рассмотрения: 18.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про всеукраїнський референдум" (реєстр. N 1133-1 від 01.12.2014 р.)

Головним науково-експертним управлінням розглянуто поданий проект, метою якого є "недопущення існування Закону України, який суперечить Конституції України" (п. 2 Пояснювальної записки).

У законопроекті пропонується визнати таким, що втратив чинність Закон України "Про всеукраїнський референдум" (далі - Закон). Необхідність такого рішення обґрунтовується у Пояснювальній записці до законопроекту тим, що Закон, на думку авторів законопроекту, встановлює механізм проведення всеукраїнського референдуму, який не відповідає Конституції України; містить багато неконституційних положень; позбавляє громадян конституційного права брати участь у місцевому референдумі; прийнято з порушенням встановленої Конституцією України процедури розгляду та ухвалення; суперечить європейським стандартам організації та проведення референдумів; у разі його застосування може завдати непоправної шкоди конституціоналізму та правовій системі України (п. 1 Пояснювальної записки).

Законопроект зареєстрований як альтернативний до законопроекту N 1133 від 01.12.2014 р. Разом з тим, він побудований на тих же концептуальних засадах, як і основний, і фактично повторює його зміст, що змушує повторити вже висловлені зауваження до основного законопроекту і зазначити наступне:

Опрос