Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании утратившим силу Закона Украины от 6 ноября 2012 года N 5475-VI "О всеукраинском референдуме"

Заключение к проекту закона Украины от 01.12.2014 № 1133
Дата рассмотрения: 15.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України від 6 листопада 2012 року N 5475-VI "Про всеукраїнський референдум" (реєстр. N 1133 від 01.12.2014 р.)

Головним науково-експертним управлінням розглянуто поданий проект, метою якого є "визнання таким, що втратив чинність Закону України "Про всеукраїнський референдум" для його подальшого доопрацювання" (п. 2 Пояснювальної записки).

Поданим законопроектом пропонується визнати таким, що втратив чинність, Закон України від 6 листопада 2012 року N 5475-VI "Про всеукраїнський референдум" (далі - Закон). Необхідність такого рішення обґрунтовується у Пояснювальній записці до законопроекту тим, що, на думку авторів законопроекту, правові механізми реалізації народного волевиявлення, закладені в тексті Закону, суперечать загальним принципам права та основним засадам функціонування демократичного суспільства. Низка його норм суперечить Конституції України та об'єктивно можуть бути загрозою для збереження та гарантування конституційного ладу України (наприклад, запропонований механізм внесення змін до Конституції України або прийняття нової Конституції України на всеукраїнському референдумі). Законом не передбачено належних правових та організаційних інструментів забезпечення вільного волевиявлення громадян та не враховано загальноприйняті стандарти у цій сфері. Дія Закону в чинній редакції може мати вкрай негативні наслідки для функціонування інститутів демократичного суспільства в України та для конституційного ладу загалом (п. 1 Пояснювальної записки).

За результатами розгляду поданого проекту Головне управління вважає за доцільне висловити наступні міркування та зауваження:

Опрос