Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об особом порядке местного самоуправления в отдельных районах Донецкой и Луганской областей"

Заключение к проекту закона Украины от 01.12.2014 № 1130
Дата рассмотрения: 22.12.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування розглянув на своєму засіданні 22 грудня 2014 року (протокол засідання N 2) проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" (реєстр. N 1130 від 01.12.2014), поданий народним депутатом України В. Барвіненком.

Зазначений законопроект, за визначенням суб'єкта права законодавчої ініціативи, спрямований на створення умов для якнайшвидшої нормалізації обстановки, відновлення правопорядку, конституційних прав і свобод громадян, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, створення умов для повернення жителів до вимушено залишених місць постійного проживання, їх реінтеграції, а також для відновлення життєдіяльності у населених пунктах у Донецькій та Луганській областях та розвитку територій.

Народним депутатом України В. Барвіненком пропонується безпосередньо в Законі України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" визначити конкретний перелік районів та населених пунктів Донецької та Луганської областей, в яких встановлюється тимчасовий порядок організації місцевого самоврядування, діяльності органів місцевого самоврядування, а також передбачити, що позачергові вибори депутатів районних, міських, районних у містах, селищних, сільських рад, сільських, селищних, міських голів в окремих районах Донецької та Луганської областей призначаються за відповідною Постановою Верховної Ради України.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку від 19.12.2014 р. N 16/3-1080/1130 висловлює низку зауважень та пропозицій до законопроекту та вважає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно відхилити.

Опрос