Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об особом порядке местного самоуправления в отдельных районах Донецкой и Луганской областей"

Заключение к проекту закона Украины от 01.12.2014 № 1130
Дата рассмотрения: 19.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" (реєстр. N 1130 від 01.12.2014 р.)

Головне науково-експертне управління розглянуло даний законопроект, в якому пропонується внести зміни до Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" від 16 вересня 2014 року N 1680-VII (далі - Закон). Зокрема, пропонується визначити конкретний перелік окремих районів Донецької і Луганської областей, в яких встановлюється тимчасовий, строком на три роки, порядок організації місцевого самоврядування, діяльності органів місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

За результатами розгляду поданого законопроекту вважаємо за необхідне зазначити наступне:

Головне управління звертає увагу на те, що, крім поданого проекту, у Верховній Раді України зареєстровано проект N 1011 від 27.11.2014 р. та проект N 1011-1 від 28.11.2014 р., в яких пропонується визнати таким, що втратив чинність, Закон України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" від 16 вересня 2014 року N 1680-VII. Видається доцільним підтримати один з цих проектів з огляду на те, що ідея врегулювання в окремому Законі особливого порядку організації та діяльності місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей не має під собою конституційної основи. Адже Конституцією України не передбачається можливості встановлення таких особливостей для окремих районів відповідних областей. За змістом відповідних положень Конституції України спеціальним законом можуть визначатися особливості здійснення виконавчої влади та місцевого самоврядування лише в містах Києві та Севастополі (ч. 2 ст. 118, ч. 2 ст. 140).

Закон, до якого пропонуються зміни, не узгоджується з вимогами Основного Закону України, має здебільшого декларативний, а не нормативний характер, дублює приписи чинного законодавства, не передбачає механізму реалізації запропонованих у ньому новел і загалом не створює правових передумов для мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях. З огляду на наведене Головне управління не підтримує пропозицію вдосконалення положень цього Закону і вважає більш правильним законодавчим кроком визнання його таким, що втратив чинність, відповідно до вимог ч. 2 ст. 48 Регламенту Верховної Ради України.

Опрос