Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе народного депутата Украины" (относительно обнародования задекларированных доходов народных депутатов)

Заключение к проекту закона Украины от 01.12.2014 № 1122
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо оприлюднення задекларованих доходів) (реєстр. N 1122 від 01 грудня 2014 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні 18 березня 2015 року (протокол N 14) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо оприлюднення задекларованих доходів) (реєстр. N 1122 від 01 грудня 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України В. Пинзеником.

Згідно з пояснювальною запискою метою Законопроекту є забезпечення відкритості та прозорості діяльності народних депутатів України. Для досягнення поставленої мети пропонується доповнити вказаний Закон нормою про обов'язкове оприлюднення на сайті Верховної Ради України даних щодо задекларованої суми доходів та суми сплачених народним депутатом податків за попередній рік.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Основного Закону України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За Основним Законом України статус і повноваження народних депутатів визначаються Конституцією та законами України (частина четверта статті 76, пункт 21 частини першої статті 92).

Опрос