Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе народного депутата Украины" (относительно обнародования задекларированных доходов народных депутатов)

Заключение к проекту закона Украины от 01.12.2014 № 1122
Дата рассмотрения: 11.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо оприлюднення задекларованих доходів народних депутатів) (реєстр. N 1122 від 01.12.2014 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, яким пропонується доповнити Закон України "Про статус народного депутата України" (далі - Закон) нормою про обов'язкове оприлюднення на сайті Верховної Ради України даних щодо задекларованої суми доходів та суми сплачених парламентарями податків за попередній рік з метою забезпечення відкритості та прозорості діяльності народних депутатів України.

За результатами вивчення проекту Головне управління вважає за необхідне висловити щодо його змісту наступні зауваження:

1. У поданому законопроекті містяться пропозиції щодо доповнення ст. 25 Закону частиною другою про зобов'язання народного депутата України не пізніше 1 квітня подавати до апарату Верховної Ради України дані у письмовому вигляді щодо задекларованої суми доходів та суми сплачених ним податків за минулий рік.

Аналіз запропонованого формулювання свідчить про його дискусійний характер. Так, зобов'язання народного депутата не пізніше 1 квітня подавати за місцем роботи декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, що встановлені Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції", уже встановлені в ч. 1 ст. 25 Закону. Сума доходів за минулий рік є складовою декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік. Тому в цій частині пропозиції дублюють положення частини першої цієї ж статті.

Аналогічне зауваження стосується і положень нової частини третьої ст. 25 Закону, якою пропонується зобов'язати Апарат Верховної Ради України не пізніше 1 травня опублікувати дані щодо задекларованих народними депутатами сум доходів та сум сплачених ними податків на офіційному сайті Верховної Ради України.

Питання оприлюднення декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік уже врегульовано в ч. 2 ст. 12 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", відповідно до якої відомості, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік (у тому числі у деклараціях народних депутатів України), підлягають оприлюдненню протягом 30 днів з дня їх подання на офіційному веб-сайті відповідного державного органу на строк не менше одного року.

Отже, запропоновані у проекті положення у частині подання та оприлюднення сум доходів фактично дублюють уже існуючі правові приписи.

Опрос