Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об участии граждан в охране общественного порядка и государственной границы" (относительно использования оружия)

Заключение к проекту закона Украины от 28.11.2014 № 1117
Дата рассмотрения: 23.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону" (щодо використання зброї)"

У законопроекті пропонується надати право членами громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону набувати і використовувати холодну та вогнепальну зброю на підставі дозволу органу внутрішніх справ, а також визначити порядок використання цієї зброї.

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, вважає, що за умови одержання вищевказаними членами громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону дозволу відповідних державних органів на придбання та використання вогнепальної та холодної зброї буде доречним дозволити використання цієї зброї з метою самозахисту також і під час виконання ними своїх обов'язків як членів громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону.

Враховуючи наведене, Головне науково-експертне управління підтримує прийняття вказаного законопроекту.

Разом з тим, вважаємо за доцільне більш чітко визначити порядок поводження з вогнепальною і холодною зброєю. Запропоновані у проекті доповнення до статті 14 Закону "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону", на нашу думку, не повністю вирішують це питання. Слід доповнити проект посиланнями на відповідні норми Закону України "Про міліцію", зокрема на статті 14 та 15, де вказаний порядок врегульований більш детально.

Опрос