Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О возвращении капиталов, находящихся и зарегистрированных в Республике Кипр, офшорных зонах и других юрисдикциях, освобожденных от двойного налогообложения или имеющих льготный режим налогообложения

Заключение к проекту закона Украины от 28.11.2014 № 1112
Дата рассмотрения: 15.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр, офшорних зонах та інших юрисдикціях, звільнених від подвійного оподаткування, або тих, що мають пільговий режим оподаткування"

У законопроекті пропонується встановити "правові, економічні та організаційні засади повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр, офшорних зонах та інших юрисдикціях, звільнених від подвійного оподаткування, або тих, що мають пільговий режим оподаткування".

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що його ухвалення "унеможливить відтік капіталу з України, створить передумови для залучення додаткових фінансових коштів в економіку України та усуне можливості для ухиляння від сплати податків фізичними та юридичними особами на території України".

Головне управління, погоджуючись із необхідністю залучення додаткових коштів в економіку України, у той же час щодо запропонованого законопроектом порядку повернення капіталу в Україну вважає доцільним зауважити наступне.

1. Насамперед, слід звернути увагу на те, що хоча у законопроекті та поданих до нього документах і йдеться про "добровільне повернення капіталів", проте у ньому по суті пропонується примусове позбавлення власника його права на майно. Адже згідно з ч. 1 ст. 4 проекту "у разі нездійснення повернення капіталів у порядку і строки, визначені цим Законом, фізичні та/або юридичні особи, які зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності в юрисдикціях пільгового оподаткування, виключаються з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і їхні права власності переходять до держави".

Опрос