Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно дифференциации ставки военного сбора

Заключение к проекту закона Украины от 28.11.2014 № 1110
Дата рассмотрения: 17.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо диференціації ставки воєнного збору"

У законопроекті шляхом доповнення підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України новим пунктом 161 пропонується тимчасово, до 1 січня 2016 року, встановити для фізичних осіб "воєнний збір" та диференційовані ставки цього збору, розмір яких залежатиме від рівня "середньомісячного річного оподатковуваного доходу".

Головне управління, погоджуючись в цілому з нагальною необхідністю "зміцнення воєнного потенціалу та обороноздатності країни", про що йдеться у Пояснювальній записці до законопроекту, у той же час вважає доцільним зауважити наступне.

1. Аналіз змісту законопроекту, у якому пропонується доповнити підрозділ 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України новим пунктом 161, у якому визначається порядок справляння "воєнного збору", та Пояснювальної записки і Порівняльної таблиці до законопроекту дозволяє зробити висновок, що при підготовці цих документів, не враховано, що 31 липня 2014 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" N 1621-VII, яким було доповнено новим пунктом 161 підрозділ 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, яким запроваджено "військовий збір". Цей збір, починаючи з серпня 2014 року, сплачують всі фізичні особи у розмірі 1,5 відсотка "з доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри". Зважаючи на вищезазначене, вважаємо, що у законопроекті мала б пропонуватися нова редакція пункту 161 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України. При цьому було б логічним залишити чинну назву цього збору - "військовий збір", зокрема, й з тих підстав, що Бюджетний кодекс України вже містить положення щодо зарахування до загального фонду Державного бюджету України надходжень саме від "військового збору".

2. У законопроекті визначаються диференційовані ставки "воєнного збору", розмір яких залежить від рівня "середньомісячного річного оподатковуваного доходу". У той же час подані до проекту документи не містять обґрунтувань щодо доцільності встановлення саме запропонованих розмірів ставок податку, що не узгоджується з вимогами ст. 91 Регламенту Верховної Ради України та ст. 27 Бюджетного кодексу України, за якими до проекту слід надати належне фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки).

Опрос