Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в пункт 15 Переходных положений Земельного кодекса Украины (относительно предупреждения теневой торговли землями сельскохозяйственного назначения)

Заключение к проекту закона Украины от 28.11.2014 № 1108
Дата рассмотрения: 12.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин на своєму засіданні 12 травня 2015 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до пункту 15 Перехідних положень Земельного кодексу України (щодо запобігання тіньової торгівлі землями сільськогосподарського призначення)", поданий народними депутатами України Головком М. Й., Осуховським О. І., Іллєнком А. Ю., Бубликом Ю. В., Марченком О. О., Левченком Ю. В. (реєстр. N 1108).

Метою зазначеного законопроекту є ліквідація прогалин в законодавстві, які дозволяють нелегальне відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Авторами законопроекту пропонується внести зміни до пункту 15 розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України та уточнити перелік угод, укладених під час дії заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), які визнаються недійсними з моменту їх укладання (посвідчення) в частині, що стосується відчуження таких земельних ділянок. До переліку цих угод запропоновано віднести "попередні договори у формі встановленій для основного договору відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення".

Зазначаємо, що дана законодавча ініціатива потребує узгодження з Цивільним кодексом України оскільки, "попередні договори" відповідно до ст. 635 Кодексу укладаються "на умовах", а не у "формі", встановленій для основного договору. Про що йдеться в зауваженнях Головного науково-експертного управління апарату Верховної Ради України.

Опрос