Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно обеспечения беспрепятственного доступа граждан к побережью водных объектов для общего водопользования

Заключение к проекту закона Украины от 28.11.2014 № 1107
Дата рассмотрения: 15.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об'єктів для загального водокористування" (реєстр. N 1107 від 28.11.2014 р.)

Проект спрямовано на вдосконалення правового регулювання водних відносин з питань забезпечення безперешкодного та безоплатного доступу громадян до узбережжя водних об'єктів для загального водокористування. У проекті передбачаються відповідні зміни до Водного кодексу України, Земельного кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про місцеві державні адміністрації".

Проаналізувавши даний законопроект, Головне управління вважає за доцільне висловити до нього наступні зауваження.

1. Запропоновані зміни щодо накладення заборони на обмеження загального водокористування у зв'язку з наданням земель прибережних захисних смуг (пляжної зони) в користування юридичним або фізичним особам, що вносяться до частини 2 статті 47 Водного кодексу України, не узгоджуються з приписами чинної редакції цієї ж статті, якою передбачена можливість обмеження загального водокористування у випадку оренди водних об'єктів (частини 4 та 5 статті 47). Так, за частиною 4 статті 47 цього Кодексу водокористувач має право встановлювати умови щодо загального водокористування переданих в оренду водних об'єктів, за погодженням з органом, яким такий об'єкт було надано в оренду. В свою чергу частина 5 ст. 47 покладає на водокористувача, що узяв водний об'єкт у користування, обов'язок доводити до відома населення інформацію про заборону загального водокористування на відповідному водному об'єкті. Це обумовлює необхідність узгодження положень проекту і чинних законодавчих приписів з зазначеного питання.

Опрос