Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О началах внутренней и внешней политики" (относительно начал внутренней политики в сфере здравоохранения)

Заключение к проекту закона Украины от 28.11.2014 № 1105
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України від 9 грудня 2014 року Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 18 березня 2015 року (протокол N 14) проект Закону про внесення змін до Закону України "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" (щодо засад внутрішньої політики у сфері охорони здоров'я) (реєстр. N 1105 від 28 листопада 2014 року), поданий народними депутатами України Ю. Левченком, О. Осуховським, А. Іллєнком та іншими (далі - Законопроект).

Згідно з пояснювальною запискою Законопроект розроблено з метою встановлення на законодавчому рівні основних засад внутрішньої політики в сфері охорони здоров'я, що, на думку авторів, створить підґрунтя для формування та реалізації узгодженої державної політики у сфері охорони здоров'я. Автори зазначають, що в чинній редакції Закону України "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" наводяться лише деякі із засад внутрішньої політики в сфері охорони здоров'я, а більшість принципів та засад, на яких ґрунтується державна політика у сфері охорони здоров'я, так і залишилися невисвітленими.

Для досягнення мети автори законодавчої ініціативи, ставлячи під сумнів доцільність віднесення галузі охорони здоров'я до гуманітарної сфери, пропонують в Законі України "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" визначити засади внутрішньої політики у сфері охорони здоров'я окремою статтею 8-1 та виключити із статті 10 цього Закону ("Засади внутрішньої політики в гуманітарній сфері") положення, які визначають засади внутрішньої політики у сфері охорони здоров'я.

Під час обговорення Законопроекту народні депутати України - члени Комітету зауважили, що визначені чинною редакцією Закону України "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" принципи державної політики у сфері охорони здоров'я потребують вдосконалення. А саме, встановлення на законодавчому рівні низки основних засад внутрішньої політики у сфері охорони здоров'я, зокрема, підвищення якості медичного обслуговування населення, забезпечення реалізації та захисту прав пацієнтів, необхідності приведення стандартів у сфері охорони здоров'я у відповідність до стандартів Європейського Союзу тощо.

Збереження і зміцнення здоров'я населення України становлять одну з найважливіших функцій держави. Державна політика в галузі охорони здоров'я - це невід'ємна складова частина внутрішньої та зовнішньої політики держави, змістом якої є оптимізація діяльності комплексного соціального інституту, який включає підготовку медичних кадрів, численні соціальні, організаційні, економічні, науково-медичні, санітарно-епідеміологічні та профілактичні заходи, що проводить держава в інтересах своїх громадян. Формулюючи принципи державної політики у сфері охорони здоров'я, слід керуватися визнаними світовою спільнотою універсальними підходами до визначення права людини на охорону здоров'я, медичну допомогу та обов'язків держави щодо забезпечення його реалізації, закріплених у відповідних міжнародних правових актах, ратифікованих Україною.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України вважає аргументи на користь прийняття цього Законопроекту, наведені авторами законодавчої ініціативи, недостатньо переконливими та зазначає, що переважна більшість засад (принципів), якими пропонується доповнити Закон України "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", відтворюють норми чинних законів України.

Опрос