Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О началах внутренней и внешней политики" (относительно начал внутренней политики в сфере здравоохранения)

Заключение к проекту закона Украины от 28.11.2014 № 1105
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України від 9 грудня 2014 року Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 18 березня 2015 року (протокол N 14) проект Закону про внесення змін до Закону України "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" (щодо засад внутрішньої політики у сфері охорони здоров'я) (реєстр. N 1105 від 28 листопада 2014 року), поданий народними депутатами України Ю. Левченком, О. Осуховським, А. Іллєнком та іншими (далі - Законопроект).

Згідно з пояснювальною запискою Законопроект розроблено з метою встановлення на законодавчому рівні основних засад внутрішньої політики в сфері охорони здоров'я, що, на думку авторів, створить підґрунтя для формування та реалізації узгодженої державної політики у сфері охорони здоров'я. Автори зазначають, що в чинній редакції Закону України "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" наводяться лише деякі із засад внутрішньої політики в сфері охорони здоров'я, а більшість принципів та засад, на яких ґрунтується державна політика у сфері охорони здоров'я, так і залишилися невисвітленими.

Для досягнення мети автори законодавчої ініціативи, ставлячи під сумнів доцільність віднесення галузі охорони здоров'я до гуманітарної сфери, пропонують в Законі України "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" визначити засади внутрішньої політики у сфері охорони здоров'я окремою статтею 8-1 та виключити із статті 10 цього Закону ("Засади внутрішньої політики в гуманітарній сфері") положення, які визначають засади внутрішньої політики у сфері охорони здоров'я.

Опрос