Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 11 Закона Украины "О государственном регулировании рынка ценных бумаг в Украине" (относительно усовершенствования процедур взыскания штрафов, наложенных за нарушение законодательства на рынке ценных бумаг)

Заключение к проекту закона Украины от 28.11.2014 № 1102
Дата рассмотрения: 04.03.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності на своєму засіданні 4 березня 2015 року (протокол засідання N 11) розглянув проект Закону України про внесення змін до статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" щодо удосконалення процедур стягнення штрафів, накладених за порушення законодавства на ринку цінних паперів (реєстр. N 1102 від 28.11.2014 р.), поданий народними депутатами України Левченком Ю. В., Осуховським О. І., Іллєнком А. Ю., Бубликом Ю. В., Марченком О. О. та Головком М. Й.

Проектом пропонується змінами до частин другої та третьої статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" віднести постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафу, ухвалену уповноваженими особами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, до категорії виконавчих документів, що підлягають примусовому виконанню державною виконавчою службою у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".

Також законопроект передбачає можливість оскарження зазначеної постанови у суді, а у разі неоскарження протягом одного місяця, який обчислюється з дня її винесення, звернення Національної комісії до державної виконавчої служби із заявою про примусове виконання цієї постанови.

Метою проекту, згідно з пояснювальною запискою, є забезпечення оперативного надходження до бюджету сум штрафів, накладених за порушення законодавства на ринку цінних паперів, які не сплачуються у добровільному порядку, а також підвищення дисциплінованості учасників фондового ринку.

Чинна редакція положень зазначеної статті 11, які пропонується змінити, передбачає лише можливість оскарження згаданої постанови про накладення штрафу в суді та примусове стягнення штрафу на підставі відповідного рішення суду в разі добровільної несплати протягом 15 днів за позовом Комісії.

Таким чином, законопроектом пропонується суттєво змінити порядок застосування уповноваженими особами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку санкцій до юридичних осіб за порушення ними законодавства на ринку цінних паперів, встановивши механізми примусового виконання зазначених санкцій в порядку виконавчого провадження.

Кабінет Міністрів України листом N 18580/0/2-14 від 31.12.2014 р. (копія додається) надав висновок, яким підтримав законопроект, оскільки, відповідно до аргументації, наведеної у листі, запровадження запропонованого проектом механізму дасть можливість у повному обсязі забезпечити оперативне надходження до Державного бюджету сум штрафів, які не сплачуються у добровільному порядку.

Опрос