Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в пункт 1 раздела II "Заключительные положения" Закона Украины "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно некоторых вопросов наследования" касательно вступления в силу

Заключение к проекту закона Украины от 28.11.2014 № 1090
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України від 9 грудня 2014 року Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 18 березня 2015 року проект Закону про внесення зміни до пункту 1 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань спадкування" щодо набрання чинності (реєстр. N 1090 від 28 листопада 2014 року), поданий народним депутатом України Тимошенко Ю. В.

Згідно з пояснювальною запискою Законопроект розроблений з метою прискорення моменту набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань спадкування", що має надзвичайне суспільне значення.

Для досягнення мети автором пропонується внести зміну до пункту 1 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань спадкування" від 20 жовтня 2014 року N 1709-VII, згідно якої цей Закон має набрати чинність з 1 січня 2015 року, замість набрання ним чинності з 1 січня 2016 року, як це передбачено чинною редакцією пункту 1 розділу II "Прикінцеві положення" цього Закону.

При розгляді даного Законопроекту члени Комітету звернули увагу на те, що при визначенні терміну набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань спадкування" від 20 жовтня 2014 року N 1709-VII (1 січня 2016 року) брався до уваги факт проходження посадовими особами органів місцевого самоврядування стажування протягом року у державних нотаріальних конторах або у приватних нотаріусів, навчання роботі з єдиними та державними реєстрами, що функціонують у системі Міністерства юстиції України, а також складання іспиту із спадкового права.

У зв'язку з цим, скорочення терміну набрання чинності зазначеним Законом ставить під загрозу реалізацію чинних положень, пов'язаних з делегуванням повноважень з оформлення спадкових справ посадовим особам органів місцевого самоврядування.

Покладення функцій нотаріусів щодо оформлення спадщини на посадових осіб органів місцевого самоврядування, які не відповідають кваліфікаційним вимогам, встановленим Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань спадкування" від 20 жовтня 2014 року N 1709-VII, не гарантує відповідного рівня професійності і безпеки та дотримання прав спадкоємців під час вчинення нотаріальних дій, пов'язаних зі спадкуванням.

Опрос