Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно восстановления социальной справедливости и недопущения обнищания населения

Заключение к проекту закона Украины от 28.11.2014 № 1085
Дата рассмотрения: 22.04.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до статті 16 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" та доручення Голови Верховної Ради України Гройсмана В. Б. Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на своєму засіданні 22 квітня 2015 року розглянуто проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення соціальної справедливості та недопущення зубожіння населення (реєстр. N 1085 від 28.11.2014 р.), поданий народними депутатами України Фельдманом О. Б. та іншими.

Проектом Закону пропонується:

1) під час обчислення індексу споживчих цін, величина якого є підставою для проведення індексації грошових доходів населення, враховувати динаміку зростання цін внаслідок коливання курсу гривні по відношенню до основних іноземних валют;

2) відновити дію норми частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яка передбачала щороку починаючи з 1 березня поточного року у разі, якщо середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за минулий рік зросла, можливість здійснювати перерахунок раніше призначених пенсій із застосуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію, підвищеної на коефіцієнт, який відповідає не менш як 20 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, порівняно з попереднім роком, але не менше зростання рівня інфляції (індексу споживчих цін) за минулий рік;

3) визнати таким, що втратив чинність, Закон України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні".

Комітет, підтримуючи зазначену законодавчу ініціативу, яка спрямована на підвищення рівня життя населення, зокрема поліпшення матеріального становища пенсіонерів, вважає за необхідне висловити такі зауваження до проекту Закону.

Відповідно до Методики розрахунки індексів реальної заробітної плати, затвердженої наказом Державної служби статистики України від 11.09.2012 р. N 378, індекс споживчих цін характеризує зміни в часі загального рівня цін на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання. Він є показником зміни вартості фіксованого набору споживчих товарів та послуг у поточному періоді порівняно з базисним, характеризує рівень інфляції та використовується для аналізу і прогнозу цінових процесів в економіці, перегляду розмірів грошових доходів населення, перерахунку показників системи національних рахунків у постійні ціни та інше.

Розрахунок індексу споживчих цін проводиться на основі даних щодо змін цін (тарифів) та даних про структуру фактичних споживчих грошових витрат домогосподарств. Чинниками, що впливають на рівень цін, є, зокрема, витрати виробництва, якість продукції, зміна попиту та пропозиції, наявність каналів збуту, зміна курсу валют тощо.

Опрос