Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Закон Украины "О реабилитации жертв политических репрессий на Украине" (относительно расширения категорий репрессированных, подлежащих реабилитации)

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1080
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 16 вересня 2015 р. розглянув проект Закону України "Про внесення зміни до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні" щодо розширення категорій репресованих, що підлягають реабілітації" (реєстр. N 1080 від 27.11.2014 р.), поданий народними депутатами України Бубликом Ю. В., Головком М. Й., Іллєнком А. Ю., Левченко Ю. В., Марченком О. О., Осуховським О. І.

Проектом пропонується внести зміни до статті 2 Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні", виклавши її у новій редакції. Зокрема у вказаній статті Закону пропонується вилучити положення, що не підлягають реабілітації особи, щодо яких у матеріалах кримінальних справ є сукупність доказів, які підтверджують обґрунтованість притягнення їх до відповідальності за такі злочини: зраду батьківщини, шпигунство, диверсії, шкідництво, саботаж, пособництво окупантам у період Великої Вітчизняної війни, збройні вторгнення на територію України, організацію збройних формувань.

На думку авторів законопроекту, Україна має визнати боротьбу проти радянського режиму, за незалежність України як таку, що не тягне за собою жодної вини проти України. Розширення категорії реабілітованих буде актом мінімальної справедливості по відношенню до тих людей, які були засуджені та репресовані за часів сталінського режиму за дії, спрямовані проти влади СРСР. Запропоновані у проекті зміни сприятимуть державному визнанню осіб, які боролись за державну незалежність України.

Опрос