Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно особенностей уточнения налоговых обязательств по налогу на прибыль предприятий и налогу на добавленную стоимость в случае применения налогового компромисса

Заключение к проекту закона Украины от 22.12.2014 № 1071-д
Дата рассмотрения: 17.12.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

До реєстр. NN1071, 1071-1

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні 17 грудня 2014 року (протокол N 4) повторно розглянув проекти законів України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо застосування податкового компромісу (реєстр. N 1071), поданий народним депутатом України Долженковим О. В., про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу (реєстр. N 1071-1), поданий народними депутатами України Продан О. П., Хомутинніком В. Ю., Агафоновою Н. В., Вознюком Ю. В. та Кужель О. В, а також доопрацьований у Комітеті відповідно до частини другої статті 110 Регламенту Верховної Ради України проект Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу.

За рішенням Комітету від 12 грудня 2014 року (протокол N 3) Верховній Раді України було рекомендовано прийняти за основу із скороченим строком підготовки до другого читання законопроект реєстр. N 1071-1. Висновок Комітету з проектом відповідної Постанови Верховної Ради України 12.12.2014 року внесено на розгляд Верховної Ради України.

Приймаючи до уваги актуальність зазначеного законопроекту та необхідність запровадження його норм у Комітеті на базі законопроектів реєстр. N 1071-1 розроблено доопрацьований законопроект з урахуванням положень законопроекту реєстр. N 1071, пропозицій та зауважень народних депутатів України - членів Комітету та висновків Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України до цих законопроектів.

Зазначений законопроект загалом направлений на встановлення діалогу між державою та платниками податків, звільнення платників податків від фінансової, кримінальної та адміністративної відповідальності за умови сплати не задекларованих та/або неузгоджених платежів з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств, зменшення кількості адміністративних скарг до контролюючих органів та адміністративних позовів до суду платників податків на рішення контролюючих органів, а також забезпечення додаткових податкових надходжень до бюджету.

Доопрацьованим законопроектом для реалізації режиму податкового компромісу платникам податків пропонується надати певні преференції, а саме сплати лише частки завчасно незадекларованих платежів або неузгоджених податкових зобов'язань, відсутності юридичної відповідальності (фінансової, адміністративної та кримінальної) за зазначені правопорушення, звільнення від податкових перевірок за уточненні та перевірені податкові періоди у наступних звітних періодах тощо.

Законодавчі пропозиції реалізуються шляхом:

1) доповнення розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України новим підрозділом 92, що врегульовує процедури уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток та податку на додану вартість під час застосування процедур податкового компромісу, яким передбачається:

Опрос