Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Земельный кодекс Украины относительно моратория на куплю-продажу земель сельскохозяйственного назначения

Заключение к проекту закона Украины от 11.12.2014 № 1070-1
Дата рассмотрения: 02.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення" (реєстр. N 1070-1 від 11.12.2014 р.)

У проекті пропонується встановити заборону на відчуження земель сільськогосподарського призначення до проведення Всеукраїнського референдуму з цього питання. Відповідні зміни пропонується внести до розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України. На думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, саме громадяни "повинні вирішити, чи підтримують вони запровадження вільної купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення".

Не заперечуючи необхідності врахування громадської думки при врегулюванні питання щодо застосування мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення, Головне управління разом із тим не може підтримати запропонований спосіб його вирішення за результатами Всеукраїнського референдуму. Такий підхід не враховує, що всі принципові питання ініціювання проведення всеукраїнського референдуму з тих чи інших питань передбачені Конституцією України та Законом України "Про всеукраїнський референдум", якими визначено хто, з якого питання та в якому порядку може ставити питання про проведення всеукраїнського референдуму.

Опрос