Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об основах функционирования рынка природного газа" (относительно содействия развитию конкуренции на рынке работ по присоединению к Единой газотранспортной системе Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1064
Дата рассмотрения: 19.01.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про засади функціонування ринку природного газу" (щодо сприяння розвитку конкуренції на ринку робіт з приєднання до Єдиної газотранспортної системи України)" (реєстр. N 1064 від 27.11.2014 р.)

У законопроекті передбачається внесення змін до Закону України "Про засади функціонування ринку природного газу" (далі - Закон), які, на думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, спрямовані на відновлення стану вільної конкуренції серед виконавців робіт з приєднання замовників до Єдиної газотранспортної системи України (далі - ЄГТСУ), зменшення вартості робіт та покращення їх якості.

Головне управління з приводу внесеного законопроекту вважає за доцільне висловити такі зауваження.

1. Пункт 12 ч. 1 ст. 1 Закону пропонується доповнити положенням, згідно з яким замовник має на власний розсуд обирати виконавця - суб'єкта підприємницької діяльності, який надає послуги з приєднання на підставі наявних дозволів та ліцензій. Підтримуючи закріплення зазначеного права замовника, звертаємо увагу на те, що таке право юридично коректніше закріпити у статті 72 цього Закону з відповідним уточненням її назви. Крім цього, оскільки законодавством не передбачено ліцензування господарської діяльності з приєднання об'єктів газопостачання до Єдиної газотранспортної системи України, пропонуємо слова "на підставі наявних дозволів та ліцензій" замінити на "які мають право на відповідну діяльність згідно з вимогами законодавства". Аналогічні зміни пропонуємо внести і до інших відповідних положень проекту.

2. Змінами до п. 18-2 ч. 1 ст. 1 Закону замість терміну "ставка за стандартне приєднання" пропонується використовувати термін "плата за приєднання", який кваліфікується як "вартість робіт, організаційних та технічних заходів з приєднання, яка розрахована на підставі проектно-кошторисної документації". Внесена пропозиція, на нашу думку, потребує додаткового обґрунтування, зокрема, в тому аспекті, чи новий спосіб нарахування розміру плати за приєднання враховує комплекс перемінних факторів, наприклад, таких, як: наземне чи підземне розташування газогону чи газового лічильника, тиск у газогоні, відстані, на які планується подавати природний газ, тощо, що може суттєво впливати на розмір такої плати. Принагідно зауважимо, що оновлений абз. 1 ч. 2 ст. 7-2 Закону, за яким "плата за приєднання формується на підставі проектно-кошторисної документації, складовими якої є весь комплекс робіт", потребує, на нашу думку, узгодження із запропонованим новим визначенням терміну "плата за приєднання".

Опрос