Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно обеспечения защищенности прав потребителей и урегулирования функционирования жилищно-коммунальной сферы

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1062
Дата рассмотрения: 04.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства на своєму засіданні 4 лютого 2015 року розглянуто проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення захищеності прав споживачів та врегулювання функціонування житлово-комунальної сфери" (реєстр. N 1062 від 27.11.2014), поданий народним депутатом України О. Кужель.

Метою законопроекту є забезпечення надання якісних послуг у сфері ЖКГ та дотримання законних прав та інтересів кінцевих споживачів у сфері ЖКГ шляхом впровадження дієвого та ефективного державного контролю за дотриманням вимог стандартів, норм, порядків і правил у сфері ЖКГ, встановлення відповідальності осіб за правопорушення у сфері ЖКГ, а також, наділення відповідними контрольними функціями органу житлово-комунальної інспекції та її територіальних підрозділів.

Головне науково-експертне управління надало суттєві зауваження та вважає, що законопроект доцільно повернути автору на доопрацювання, оскільки мета проекту не може бути досягнута без внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" щодо здійснення діяльності житлово-комунальної інспекції. Крім того пропозиції проекту щодо внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення є юридично некоректними.

Комітет з питань запобігання та протидії корупції не виявив у проекті корупціогенних факторів.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства не підтримує прийняття законопроекту через такі зауваження:

- положення законопроекту в цілому суперечать концепції реформування житлово-комунального господарства в частині дерегуляції та скорочення державних контролюючих органів, зменшення контрольних функцій, які вони здійснюють. До того ж частина контролюючих функцій, передбачених законопроектом, як то контроль за формування цін/тарифів на житлово-комунальні послуги, притаманна органам, які на сьогодні вже ліквідовано (Державна інспекція України з контролю за цінами);

Опрос