Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование" (относительно уменьшения размера единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование)

Заключение к проекту закона Украины от 08.12.2014 № 1060-2
Дата рассмотрения: 29.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (щодо зменшення розміру єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування)" (N 1060-2 від 08.12.2014 р.)

У законопроекті пропонується скасувати диференціацію розмірів єдиного внеску відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності, а також зменшити майже вдвічі розмір єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (до 18 %) для всіх категорій платників. Пропонується також виключити положення про внесення Кабінетом Міністрів України на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо змін розміру єдиного внеску одночасно з проектом Закону про Державний бюджет України на наступний рік.

Поданий законопроект є альтернативним до законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо дерегулювання у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування" (реєстр. N 1060 від 27.11.2014 р.).

Головне науково-експертне управління, розглянувши зазначену законодавчу пропозицію, вважає за доцільне зауважити наступне.

Необґрунтованою, на наш погляд, є пропозиція щодо скасування диференціації розмірів єдиного внеску залежно від класів професійного ризику. Необхідно взяти до уваги, що на сьогодні такий порядок дозволяє впливати на дотримання підприємствами умов праці. Зокрема, у разі систематичного порушення нормативно-правових актів з охорони праці, внаслідок чого підвищується ризик настання нещасних випадків і професійних захворювань, а також у разі непроведення атестації робочих місць за умовами праці відповідно до законодавства підприємство у будь-який час за рішенням територіального органу Фонду соціального страхування може бути віднесено до іншого, вищого класу професійного ризику виробництва. При цьому такий захід може мати і зворотну дію з початку фінансового року, зокрема, у разі проведення атестації та затвердження заходів щодо поліпшення умов праці (стаття 52 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці").

Стосовно пропозиції щодо зменшення розміру єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування для всіх платників єдиного внеску та встановлення його єдиних пропорцій відповідно до ризику виробництва слід зазначити, що відповідно до Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування та базових законів у цій сфері основним джерелом формування коштів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування визначені страхові внески страхувальників-роботодавців та застрахованих осіб (крім Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, до якого внески сплачують лише роботодавці).

Опрос