Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно снятия регуляторных барьеров для развития государственно-частного партнерства в Украине и стимулирования инвестиций)

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1058
Дата рассмотрения: 10.12.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань промислової та інвестиційної політики на засіданні 10 грудня 2014 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зняття регуляторних бар'єрів для розвитку державно-приватного партнерства в Україні та стимулювання інвестицій" (реєстр. N 1058 від 27.11.2014 р.), поданий народними депутатами України Кужель О. В.та Рябчиним О. М.

Метою зазначеного законопроекту є зняття регуляторних бар'єрів для розвитку державно-приватного партнерства (ДПП) та стимулювання інших механізмів залучення інвестиційних капіталовкладень в Україні, створення більш ефективних механізмів для співробітництва між державою і територіальними громадами (державними партнерами), та приватними партнерами в рамках ДПП, покращення інвестиційних умов та гарантій для приватних інвесторів шляхом внесення змін до відповідних законів України та усуненні невідповідностей, які дані закони містять.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку від 15.12.2014 року зазначає, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу з наступним урахуванням висловлених зауважень та пропозицій (додається).

Комітет з питань запобігання і протидії корупції у своєму висновку від 25.12.2014 року зазначає, що у проекті акта виявлено корупціогенні фактори і він не відповідає вимогам антикорупційного законодавства (додається).

Під час обговорення законопроекту членами Комітету було зазначено, що системні недоліки чинного Закону України "Про державно-приватне партнерство" заважають його впровадженню, а складність, зарегульованість процедур підготовки відповідної проектної документації, "перетягування" повноважень місцевих органів влади щодо розпорядження майном територіальної громади на центральний рівень на тлі конкуренції законодавства не сприяє залученню приватного капіталу на довгострокових засадах.

Опрос