Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О моратории на проведение проверок субъектов хозяйствования

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1054
Дата рассмотрения: 04.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань промислової політики та підприємництва 4 лютого 2015 року розглянув проект Закону України "Про мораторій на проведення перевірок суб'єктів господарювання" (реєстр. N 1054), поданий народними депутатами України Мисиком В. Ю., Денисенком А. П., Писаренком В. В., Святашем Д. В., Фельдманом О. Б.

Метою прийняття законопроекту є запровадження тимчасового мораторію на проведення перевірок суб'єктів господарювання задля сприяння розвитку національної економіки та створення сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку від 22.12.2014 року вважає, що зменшення впливу контролюючих органів на господарську діяльність суб'єктів господарювання має відбуватися не шляхом припинення проведення перевірок їх діяльності, а шляхом скорочення їх кількості (зокрема, за рахунок звільнення тих суб'єктів господарювання, у діяльності яких не знайдено порушень законодавства, від планових перевірок на наступні три роки), скорочення кількості контролюючих органів, обмеження сфери застосування та вдосконалення порядку проведення перевірок (зокрема, встановлення максимального строку, наприклад у 20 робочих днів у рік, протягом якого діяльність суб'єкта господарювання може перевірятися у плановому порядку) (додається).

Не підтримується прийняття зазначеного законопроекту і Кабінетом Міністрів України (висновок додається).

Комітет з питань запобігання і протидії корупції вважає, що у проекті акта не виявлено корупційних факторів - проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства (додається).

Опрос