Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О моратории на проведение проверок субъектов хозяйствования

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1054
Дата рассмотрения: 22.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про мораторій на проведення перевірок суб'єктів господарювання" (реєстр. N 1054 від 27.11.2014 р.), внесений народними депутатами України В. Ю. Мисиком, А. П. Денисенком, В. В. Писаренком, Д. В. Святашем та О. Б. Фельдманом

У проекті пропонується встановити, що на період до 31 грудня 2019 року органи і посадові особи, уповноважені законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, зобов'язані припинити проведення планових та позапланових перевірок суб'єктів господарювання, крім перевірок за поданням суб'єктом господарювання до відповідного органу письмової заяви про проведення перевірки за його бажанням. Прийняття даного законопроекту, на думку суб'єктів права законодавчої ініціативи, сприятиме розвитку підприємницької діяльності, що, в свою чергу, призведе до позитивного впливу на вітчизняну економіку, створення нових робочих місць та наповнення Державного бюджету України.

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне зазначити, що відповідно до частини четвертої ст. 42 Конституції України держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт. У свою чергу, метою здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, згідно з визначенням змісту цього терміну у ст. 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", є виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища. При цьому у частині 6 ст. 19 Господарського кодексу України зазначається, що органи державної влади і посадові особи зобов'язані здійснювати інспектування та перевірки діяльності суб'єктів господарювання неупереджено, об'єктивно і оперативно, дотримуючись вимог законодавства, поважаючи права і законні інтереси суб'єктів господарювання.

Виходячи з цього, на думку управління, зменшення впливу контролюючих органів на господарську діяльність суб'єктів господарювання має відбуватися не шляхом припинення проведення перевірок їх діяльності, а шляхом скорочення їх кількості (зокрема, за рахунок звільнення тих суб'єктів господарювання, у діяльності їх не знайдено порушень законодавства, від планових перевірок на наступні три роки), скорочення кількості контролюючих органів, обмеження сфери застосування та вдосконалення порядку проведення перевірок (зокрема, встановлення максимального строку, наприклад у 20 робочих днів у рік, протягом якого діяльність суб'єкта господарювання може перевірятися у плановому порядку).

Опрос