Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в раздел XX "Переходные положения" Налогового кодекса Украины относительно установления моратория на усиление фискального давления

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1053
Дата рассмотрения: 15.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо встановлення мораторію на посилення фіскального тиску"

У законопроекті з метою захисту юридичних та фізичних осіб від збільшення фіскального тиску задля створення умов розвитку підприємницької діяльності пропонується доповнити підрозділ 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України новим пунктом 27, згідно з яким до 31 грудня 2019 року забороняється збільшення фіскального тиску на фізичних та юридичних осіб шляхом підвищення розмірів податків і зборів.

Головне управління, поділяючи позицію суб'єктів права законодавчої ініціативи, що стабільність податкової системи є одним з важливих факторів підтримки та захисту підприємницької діяльності, особливо враховуючи суспільно-політичну ситуацію, яка склалась на цей час в Україні, водночас вважає, що встановлення такої заборони не матиме юридичного значення.

Адже законодавче введення заборони на підвищення "розмірів ставок податків і зборів" не є і не може бути перешкодою для внесення суб'єктами права законодавчої ініціативи на розгляд парламенту законопроектів з цих же питань. Така заборона обмежуватиме права суб'єктів права законодавчої ініціативи, які визначені статтею 93 Конституції України, та повноваження Верховної Ради України приймати закони (стаття 85 Конституції України).

Також, якщо після внесення одного з таких проектів при його розгляді буде виявлено політичну волю парламенту на користь його прийняття (а цього заборонити не можна) і такий закон буде прийнято, то згідно діючих в Україні і прийнятих в інших країнах колізійних правил застосуванню підлягає закон, що прийнятий пізніше. Отже, запропоноване у законопроекті законодавче оголошення "мораторію" матиме декларативний характер.

Опрос