Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно отмены платы за оформление документов на земельные участки для населения)

Заключение к проекту закона Украины от 27.11.2014 № 1051
Дата рассмотрения: 30.12.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо скасування плати за оформлення документів на земельні ділянки для населення) (реєстр. N 1051 від 27.11.2014 р.)

У проекті пропонується уточнити повноваження Кабінету Міністрів України у відповідній сфері суспільних відносин, визначені у ст. 13 Земельного кодексу України, доповнити ст. 118 Земельного кодексу України приписами, що встановлюють порядок безоплатного (за рахунок коштів державного бюджету) оформлення документів із землеустрою, необхідних для здійснення безоплатної передачі земельних ділянок громадянам. Також з питань безоплатної передачі земельних ділянок у власність громадян вносяться зміни до ст. 1 Закону України "Про захист конституційних прав громадян на землю".

Зміни до зазначених законодавчих актів пропонуються для того, щоб, як зазначається у Пояснювальній записці до проекту, посилити відповідальність держави та її органів перед людиною та зробити земельне законодавство більш соціально справедливим. Ці наміри не викликають заперечень. Проте запропонований варіант їх досягнення викликає певні зауваження.

Зокрема, проект містить ряд положень, що не узгоджуються з відповідними положеннями чинного законодавства. Так, у проекті пропонуються юридично некоректні приписи, за якими виключно Кабінетом Міністрів України визначаються органи виконавчої влади та державні підприємства, що наділені повноваженнями з розробки проекту приватизації земель та документів із землеустрою. Між тим у Земельному кодексі України вже визначені органи, на які покладена відповідальність за забезпечення безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами (Рада міністрів Автономної Республіки Крим, районні державні адміністрації, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, органи місцевого самоврядування).

Також Закон України "Про землеустрій" не передбачає виключних прав для "державних підприємств" щодо розробки документації із землеустрою. Згідно з ст. 26, що розробниками документації із землеустрою є: юридичні особи, що володіють необхідними технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою; фізичні особи - підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою.

Опрос